PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784948}

Katedra w Barcelonie

La catedral del mar
7,4 2 135
ocen
7,4 10 1 2135
Katedra w Barcelonie
powrót do forum serialu Katedra w Barcelonie

Na podstawie której powstał ten serial. Zapamiętałam ją jako pięknie opowiedzianą gorzką historię, ale chyba powtórki na obrazie nie zniosę, zbyt dużo dołujących negatywnych emocji, wytrzymałam pół pierwszego odcinka i chyba jednak nie mam nastroju na obejrzenie całości. Aczkolwiek wielki szacunek, że powstała ekranizacja.

norw

Tak, też czytałam książkę, ale jakoś dałam radę obejrzeć serial dla hiszpańskiego, którego się uczę :) Mam takie przemyślenia, że nasza cywilizacja, pseudochrześcijańska, została wybudowana na wyzysku, niewolnictwie i cierpieniu ludzi, ciemiężonych przez arystokrację, bogacącą się na tym cierpieniu. W XVI wieku wyzysk feudalny został zastąpiony wyzyskiem klasy robotniczej powstałej przez wywłaszczanie z ziemi i grodzenia. Powstała nowa arystokracja - kapitaliści, również bogacący się na wyzysku.

ocenił(a) serial na 8
miki4you

Ale to jak każda inna cywilizacja. Dosłownie każda korzystała kiedyś z pracy przymusowej i dzięki niej się bogaciła.

Lodolamacz

Po pierwszym odcinku mam wrażenie jakbym oglądał propagandówkę z prl o ciężkim losie chłopa i robotnika. Jak widzę po komentarzach niestety dalej będzie to samo. Bardzo jednostronne.

norw

Książka jest rewelacyjna, choć brutalna. Ale takie zapewne były tamte realia. Film nie oddaje nawet części tego co było na papierze. Pomijając fakt, że bardzo dużo treści kompletnie zmienił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones